Mapa może być drukowana z wykorzystaniem szablonów. Użytkownik ma możliwość utworzenia własnego szablonu na bazia szablonów istniejących.
Tworzenie obiektów GML składa się z 2 etapów: utworzenia reprezentacji graficznej oraz wypełnienia danych wymaganych dla danego typu obiektu.
Okno edycji atrybutów obiektów wywoływane jest przez kliknięcie na ikonkę lub naciśnięcie klawisza Enter (ten skrót działa tylko w oknie mapy)
Okno "Archiwum" wyświetla informacje o archiwalnych wersjach obiektów.
Korzystając z opcji dostępnej pod ikonką (pasek narzędzi z lewej strony okna mapy) możemy wstawić na mapę obraz z pliku PDF, PNG, JPG, TIFF (w przypadku pliku PDF wstawić można wskazaną stronę).
Lista działek pozwala na szybkie wyszukanie działki przez podanie obrębu i/lub identyfikatora. Wybranie działki na liście skutkuje wycentrowaniem jej na mapie.
Okno mapy umożliwia podstawowe operacje takie jak: przesuwanie, zaznaczanie, powiększanie.
Korzystając z opcji "Warstwy" do widoku mapy można dodać podkłady z usług sieciowych: WMS, WMTS, WCS oraz z plików wektorowych (SHP, DXF, itp.).
W oknie budynki i lokale wyświetlane są budynki leżące na wskazanej na mapie działce.
Okno podzielone jest na dwie części, w górnej wyświetlana jest lista osób, a w dolnej działki, w których dana osoba występuje jako właściciel.
Okno służy do prezentacji wypisu dla działki, wypisu dla jednostki rejestrowej lub wypisu z części graficznej.
Okno "Dane" zawiera wszystkie informacje powiązane z obiektem wskazanym na mapie.